مهارت های زندگی

کنار آمدن با فشارهای زندگی، داشتن زندگی هدفمند و انعطاف پذیر برای مواجهه با مشکلات زندگی، برقراری تعامل سازنده با دیگران با بیشترین سود و کمترین ضرر به خود و دیگران، روابط بین فردی بالنده و رشددهنده با کمترین کشمکش و تعارض، خروج از بحران های زندگی با مدیریت صحیح و بیشترین مصلحت روش انتخابی و برآمدن از پس مسئولیت های فردی و اجتماعی در زندگی، همواره بخشی از واقعیت زندگی انسان بوده است که در ادوار مختلف به اشکال گوناگون نمود و بروز داشته است . (برای دیدن کلیپ های آموزش مهارت زندگی روی دکمه زیر کلیک کنید)

ادامه

کارگاه چوب

آغاز فرایند ساختن یک وسیله با استفاده از تکه های چوب و در نهایت ایجاد یک
اثر هنری بسیار زیبا و کاربردی و مورد توجه قرار گرفتن هنر شما سبب افزایش
اعتماد به نفس تان شده و یک سرگرمی بسیار سودمند و فرح بخش را برای به ارمغان می آورد.
ادامه

رایانه

در جامعه ی امروز، بزرگسالان و کودکان هر دو نیاز دارند که مهارت های پایه ای کامپیوتر را یاد بگیرند. هر چه زودتر اصول اولیه را یاد بگیرید به همان سرعت هم مفاهیم پیشرفته را فرا خواهید گرفت. آموزش اصول کامپیوتر به کودکان آن ها را کمک خواهد کرد که مهارت های مورد نیاز آینده شان در زمینه ی کامپیوتر را بهتر یاد بگیرند. بچه ها کامپیوتر را برای تکالیف مدرسه، بازی های آموزشی، ارتباط با دوستان و فامیل و سرگرمی های شان استفاده می کنند. یاد دادن اصول کامپیوتر به یک کودک به اندازه ی آموزش خواندن و نوشتن به وی اهمیت دارد.

ادامه

خوشنویسی

تاثیری که زیبا نوشتن بر روی حروف و جملات به جای میگذارد تاثیر روانی و درونی آن جمله را صد چندان میکند. آن هم به خاطر حس زیبا پسندانه ما آدمها است . خوشنویس یک حمله رابه زیبا ترین شکل و با ترکیبی زیبا می نگارد و این کار باعث میشود ذهن و ضمیر ناخودآگاه مخاطب درگیر آن شود .

ادامه

هنر

قطعا داشتن کودکی خلاق و هنرمند آرزوی هر والدینی است کودکان مانند یک لوح سپید می مانند که بشدت از والدین خود تاثیر می پذیرند و تمام خلقیات محیط را دریافت می کنند.

همه انسانها دارای حس و استعداد زیبایی شناختی هستند. تعلیم و تربیت باید حس زیبایی شناختی افراد را شکوفا کرده و آن را پرورش دهد . یکی از اهداف عمده نظام آموزشی ایران ، پرورش حس زیبایی شناختی کودکان ، در تمام مراحل می باشد . منظور از حس زیبایی شناختی : ایجاد قوه ادراک زیبایی ها در کودکان می باشد . به عبارت دیگر ، کودک بتواند زیبایی ها را درک و از آن لذت ببرد. زیبایی ها ارتباط مستقیمی با هنر دارند .

ادامه

موسیقی

موسیقی برای کودکان شفا دهنده است. و یاد میگیرند که با تمام وجود گوش کنند . و بفهمند که می توانند همه احساسات ترس و سردرگمی مربوط به موضوعات مختلف را با آن  از بین ببرند.

موسیقی زندگی کودکان را به همان روشی که نقاشی ها و ادبیات انجام می دهند ، غنی می کند و همه مستحق آن هستند. (برای دیدن کلیپ ها روی دکمه زیر کلیک کنید)

ادامه